Muerte

22. ledna 2017 v 22:44 | V. |  Záhady
Strach, děs a nepříjemný pocit. To vyvolává nahrávka známá jako muerte, či 11B X 1371. Celé video má necelé dvě minuty, přesto vyděsilo stovky lidí a tisíce dalších se pustilo do vyřešení této záhady. O video se dokonce zajímala i tajná služba a FBI. V celém záznamu můžeme vidět desítky šifer, skrytých zpráv a symbolů. Otázkou zůstává: Co tyto šifry znamenají, kdo je jejich autorem a jaký je záměr videa?

Zde je celé původní video. Nedoporučuji si ho však pouštět příliš nahlas, zvuky v něm jsou dosti nepříjemné ...

01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101 je binární kód, ze kterého lze po rozluštění získat slovo muerte, v překladu ze Španělštiny znamená smrt, což je pro toto video vcelku výstižné a také tu zazní věta: Máte 1 rok či méně. Jak můžete vidět ve videu - v rozpadlé budově stojí velmi podivně vyhlížející a tajemná osoba v černém plášti s kapucí a na obličeji má morovou maskou s typickým ptačím zobákem. Video také doprovází velmi děsivý zvuk a černobílý obraz, který je schválně zrnitý. Když se o video začali zajímat záhadologové, kryptografové a další, zjistili velmi znepokojující věc - onen děsivý zvuk tam není jen pro vyděšení diváka, ale že po převedení zvuku na obraz se zde nachází několik fotografií a u nich další zprávy jako: Už jsi mrtvý, zabijte prezidenta, přidej se k nám.


Má smějící se lebka představovat nějakou formu výsměchu? A co znamenají ony záhadné číslice a znaky?

Kromě výše uvedených zpráv se ve videu objevují i další znepokojivé věci jako souřadnice bílého domu a již zmíněný vzkaz ''zabijte prezidenta''. Mnoho lidí se domnívá, že by se mohlo jednat o varování pro dnes již bývalého prezidenta USA, Barracka Obamu, nebo dokonce upozornění na možnost teroristického útoku na USA či Evropu. I to byl jeden z důvodů, proč se o video zajímala tajná služba a FBI. Ovšem ani oni nenašli tvůrce a to už o něčem vypovídá ... Dále se podařilo vytáhnout z videa další fotografie, kde můžeme vidět mučené a svázané ženy. Někteří si však myslí, že se jedná jen o reklamu na film, hru nebo o studentský film, například na Inferno či seriál 12 opic. To je ale dosti nepravděpodobné, navíc se nic z toho nepotvrdilo. Jedno je však jisté - ten, kdo video vytvořil, musel vynaložit velké úsilí, značnou dávku geniality a nesmírnou znalost v různých typech šifrování. Někteří si dokonce myslí, že za videm stojí stejní lidé, jako za Cicadou 3301 (článek naleznete ZDE). Mohlo by to tak být?


Proč jsou ve videu fotky mučených žen? To zatím není jasné, jistě jsou tam však z nějakého důvodu. Jedná se o podprahovou informaci?

I když je otázek více než mnoho a odpovědí tak žalostně málo, přeci jen se některá tajemství podařilo již objasnit. Kdo je autorem zatím není zcela jasné, ani proč video bylo vytvořeno, ale podařilo se najít budovu, kde nahrávka byla pořízená. Ono místo se nachází v Polsku, v bývalém sanatoriu. Podle všeho byla nahrávka pořízená už v roce 2013, ale na serveru YouTube se objevila až v roce 2015. Otázkou také je, kdo vlastně jako první záznam obdržel. Podle některých to byl švédský bloger Johny Krahbichler, podle jiných uživatel YouTube známý jako AETBX. Ten je také často považován za tvůrce videa, on to však razantně odmítá. Zvláštní ale je, že video první nahrál on na server YouTube a to už 9. května 2015. Z názvu videa, které bylo napsáno binárním kódem (01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101) můžeme také vyčíst právě slovo muerte a větu: Máte jeden rok či méně. Je tedy uživatel AETBX tvůrcem videa? A jestli ano, proč odmítá, že by ho vytvořil?


Proč si autor vybral zrovna rozpadlou budovu sanatoria? Chtěl tím něco říci? Nebo to byla jen náhoda?

Kromě toho, kdo video dostal jako první, je sporný i původní název. Podle všeho se za originál dá považovat název napsán binárním kódem od uživatele AETBX. Nicméně jak jsem výše uvedl, některé šifry se již podařilo objasnit. V čase 0:28 můžeme vidět rychle probliknout několik číslic v levém okně. Když číslice správně seřadíme a dekódujeme je, dostaneme přesnou adresu bílého domu. Další se nachází v čase 0:03 a je zase vidět v levém okně. Jde o morseovu abecedu, po převedení na písmena dostaneme slovo RED LIPS LIKE TENTH, jedná se o přesmyčku, ze které lze získat větu: KILL THE PRESIDENT (zabij prezidenta). Další dvě se objeví v čase 1:26 a 1:51. Mnoho dalších šifer se však rozluštit nepovedlo, například pohyby morovou maskou nebo některé další číslice a symboly. S největší pravděpodobností se nejedná o žert! Autor videem chtěl jistě něco říct, otázkou však zůstává, co? Je ve videu skryté upozornění před nějakou hrozbou? A jestli ano, před jakou? Terorismus, globální katastrofa, či možný konec světa? Co myslíte vy, jedná se jen o žert, nebo ne?

Článek připravil Chase

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám na mém blogu?

Je to tady super! 58.1% (97)
Docela ano. 20.4% (34)
Moc se mi tu nelíbí. 6.6% (11)
Vůbec! 15% (25)

Komentáře

1 . . . . . . | 3. října 2017 v 17:06 | Reagovat

Wow

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama