Leden 2017

V Číně byly nalezeny lidské stopy obřích rozměrů

29. ledna 2017 v 0:24 | V. |  Záhady
Čínská informační agentura Sina uvedla, že v provincii Kuej-čou na jihozápadě země byla objevena zkamenělá lidská šlépěj obřích rozměrů. Stopa je relativně úzká, ale extrémně dlouhá. Antropologové soudí, že mohla patřit jedinci vysokému 4 až 6 m. Otisk vypadá jako lidská stopa, ale na délku měří 60 cm.


Podobné artefakty byly objeveny už dříve - nejznámější stopa byla nalezena v Jižní Africe na počátku minulého století. Jakýsi gigant zde zanechal otisk levé nohy o délce 1,28 m. Milovníci záhad soudí, že patřil jedinci vysokému 10 m, který žil v oblasti před stovkami miliónů let, kdy tu byla měkká půda. Postupem času ztuhla a v důsledku geologických procesů se proměnila na žulu. Není vyloučeno, že nově objevená čínská šlépěj vznikla ve stejné době.


Nálezy tohoto druhu svědčí ve prospěch hypotézy, že Zemi kdysi obývaly obří bytosti. Nebo aspoň lidé, kteří byli výrazně vyšší než současná populace. Mimochodem, asi neexistuje národ, který by neměl vlastní pověsti o obrech. Píše se o nich i v Bibli, a lidi, vyšší než nejvyšší palmy, zmiňuje rovněž Korán. V ruských letopisech se píše, že v roce 1380 si Tataři do bitvy na Kulikově poli vzali giganta vysokého 4 m. Skupina ruských bojovníků vedená Dmitrijem Donským ho zajala a odvezla neznámo kam. Je docela dobře možné, že šlo o posledního lidského obra, který žil ještě před 636 lety.


Silný signál z kosmu je považován za mimozemské poselství

29. ledna 2017 v 0:18 | V. |  Signály z vesmíru
Vědci, kteří zasvětili život zkoumání života na jiných planetách, požádali kolegy z celého světa o nepřetržité pozorování hvězdy HD 164595. Ruský radioteleskop RATAN 600 totiž z jejího směru zachytil podezřele silný signál, který odstartoval vášnivou debatu o mimozemské civilizaci, a to i mezi komunitou seriózních vědců. Hvězda leží v souhvězdí Herkula ve vzdálenosti 94 světelných let od Země.


Signál byl registrován po dobu několika sekund na frekvenci 11 GHz, který odpovídá vlnové délce 2,7 cm. Informaci, že astronomům se podařil mimořádný úlovek, vyslal do světa americký amatérský astronom Paul Gilster, který ji umístil na své stránce Centauri Dreams. Na té dále uvádí, že zprávu dostal přímo od autorů objevu, tj. od vědců ze Speciální astrofyzikální observatoře při Ruské akademii věd, která RATAN 600 obsluhuje. Rusové jeho prostřednictvím žádají astronomy z celého světa, aby hvězdě HD 164595 věnovali mimořádnou pozornost a pomohli jim rozklíčovat, o jaký druh signálu vlastně jde.

Kolegové na výzvu okamžitě zareagovali, a tak se postupně dozvídáme více informací. Hvězda HD 164595 je podobná našemu Slunci. Byla u ní objevena (zatím) jedna planeta o velikosti Jupitera, která je na rozdíl od tohoto plynného obra horká. Není ale vyloučeno, že kolem hvězdy obíhají i mnohem menší tělesa, která by se mohla podobat naší Zemi.

Všichni poukazují zejména na fakt, že tento signál se nepodobá žádnému z dosud známých signálů přirozeného původu, které přicházejí z hlubin vesmíru. Vědce také ohromila síla signálu - například pulsary vybuchují mnohem slaběji. Na hvězdu se teď zaměří teleskopy z celého světa, včetně Allen Telescope Array v severní Kalifornii a Boquete Optical SETI Observatory v Panamě, jejichž síť hledá signály inteligentního života v rámci programu SETI.


Kniha z 18. století prokazuje, že pozemšťané jsou s UFO konfrontováni už po staletí

29. ledna 2017 v 0:07 | V. |  UFO
Latinská učebnice matematiky, která vyšla v roce 1716, má na přebalu vyobrazené UFO, jež se vynořuje z oblaků.


Objekt vypadá přesně tak, jak »létající talíře« popisují současníci, kteří s nimi přišli do styku. Učebnici »Liber De Coloribus Coeli, Accedit Oratio Inauguralis De Deo Mathematicorum Principe« napsal Johann Caspar Funck.

Kniha upoutala pozornost publicisty Reida Moora, který uvádí, že fenomén UFO tady byl dávno předtím, než se zpopularizoval (a než byl takto pojmenován). Například na počátku 20. století se nad Velkou Británií objevily podivné »vzducholodě«. O jejich existenci se později dozvěděl i Winston Churchill, který nařídil výslechy všech pamětníků.

Co se učebnice z 18. století týče, Moore je z vyobrazení neznámého létajícího objektu nadšený: těleso zaobleného tvaru se v bouřkových mracích vznáší opravdu efektně a kolem něj jsou dokonce vidět elektrické výboje. Létající stroje najdeme na nejrůznějších starodávných obrazech a freskách, ale UFO na přebalu knihy, staré 300 let, se přece jen nevidí každý den.


Muerte

22. ledna 2017 v 22:44 | V. |  Záhady
Strach, děs a nepříjemný pocit. To vyvolává nahrávka známá jako muerte, či 11B X 1371. Celé video má necelé dvě minuty, přesto vyděsilo stovky lidí a tisíce dalších se pustilo do vyřešení této záhady. O video se dokonce zajímala i tajná služba a FBI. V celém záznamu můžeme vidět desítky šifer, skrytých zpráv a symbolů. Otázkou zůstává: Co tyto šifry znamenají, kdo je jejich autorem a jaký je záměr videa?

Zde je celé původní video. Nedoporučuji si ho však pouštět příliš nahlas, zvuky v něm jsou dosti nepříjemné ...

01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101 je binární kód, ze kterého lze po rozluštění získat slovo muerte, v překladu ze Španělštiny znamená smrt, což je pro toto video vcelku výstižné a také tu zazní věta: Máte 1 rok či méně. Jak můžete vidět ve videu - v rozpadlé budově stojí velmi podivně vyhlížející a tajemná osoba v černém plášti s kapucí a na obličeji má morovou maskou s typickým ptačím zobákem. Video také doprovází velmi děsivý zvuk a černobílý obraz, který je schválně zrnitý. Když se o video začali zajímat záhadologové, kryptografové a další, zjistili velmi znepokojující věc - onen děsivý zvuk tam není jen pro vyděšení diváka, ale že po převedení zvuku na obraz se zde nachází několik fotografií a u nich další zprávy jako: Už jsi mrtvý, zabijte prezidenta, přidej se k nám.


Má smějící se lebka představovat nějakou formu výsměchu? A co znamenají ony záhadné číslice a znaky?

Kromě výše uvedených zpráv se ve videu objevují i další znepokojivé věci jako souřadnice bílého domu a již zmíněný vzkaz ''zabijte prezidenta''. Mnoho lidí se domnívá, že by se mohlo jednat o varování pro dnes již bývalého prezidenta USA, Barracka Obamu, nebo dokonce upozornění na možnost teroristického útoku na USA či Evropu. I to byl jeden z důvodů, proč se o video zajímala tajná služba a FBI. Ovšem ani oni nenašli tvůrce a to už o něčem vypovídá ... Dále se podařilo vytáhnout z videa další fotografie, kde můžeme vidět mučené a svázané ženy. Někteří si však myslí, že se jedná jen o reklamu na film, hru nebo o studentský film, například na Inferno či seriál 12 opic. To je ale dosti nepravděpodobné, navíc se nic z toho nepotvrdilo. Jedno je však jisté - ten, kdo video vytvořil, musel vynaložit velké úsilí, značnou dávku geniality a nesmírnou znalost v různých typech šifrování. Někteří si dokonce myslí, že za videm stojí stejní lidé, jako za Cicadou 3301 (článek naleznete ZDE). Mohlo by to tak být?


Proč jsou ve videu fotky mučených žen? To zatím není jasné, jistě jsou tam však z nějakého důvodu. Jedná se o podprahovou informaci?

I když je otázek více než mnoho a odpovědí tak žalostně málo, přeci jen se některá tajemství podařilo již objasnit. Kdo je autorem zatím není zcela jasné, ani proč video bylo vytvořeno, ale podařilo se najít budovu, kde nahrávka byla pořízená. Ono místo se nachází v Polsku, v bývalém sanatoriu. Podle všeho byla nahrávka pořízená už v roce 2013, ale na serveru YouTube se objevila až v roce 2015. Otázkou také je, kdo vlastně jako první záznam obdržel. Podle některých to byl švédský bloger Johny Krahbichler, podle jiných uživatel YouTube známý jako AETBX. Ten je také často považován za tvůrce videa, on to však razantně odmítá. Zvláštní ale je, že video první nahrál on na server YouTube a to už 9. května 2015. Z názvu videa, které bylo napsáno binárním kódem (01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101) můžeme také vyčíst právě slovo muerte a větu: Máte jeden rok či méně. Je tedy uživatel AETBX tvůrcem videa? A jestli ano, proč odmítá, že by ho vytvořil?


Proč si autor vybral zrovna rozpadlou budovu sanatoria? Chtěl tím něco říci? Nebo to byla jen náhoda?

Kromě toho, kdo video dostal jako první, je sporný i původní název. Podle všeho se za originál dá považovat název napsán binárním kódem od uživatele AETBX. Nicméně jak jsem výše uvedl, některé šifry se již podařilo objasnit. V čase 0:28 můžeme vidět rychle probliknout několik číslic v levém okně. Když číslice správně seřadíme a dekódujeme je, dostaneme přesnou adresu bílého domu. Další se nachází v čase 0:03 a je zase vidět v levém okně. Jde o morseovu abecedu, po převedení na písmena dostaneme slovo RED LIPS LIKE TENTH, jedná se o přesmyčku, ze které lze získat větu: KILL THE PRESIDENT (zabij prezidenta). Další dvě se objeví v čase 1:26 a 1:51. Mnoho dalších šifer se však rozluštit nepovedlo, například pohyby morovou maskou nebo některé další číslice a symboly. S největší pravděpodobností se nejedná o žert! Autor videem chtěl jistě něco říct, otázkou však zůstává, co? Je ve videu skryté upozornění před nějakou hrozbou? A jestli ano, před jakou? Terorismus, globální katastrofa, či možný konec světa? Co myslíte vy, jedná se jen o žert, nebo ne?

Článek připravil Chase