Tajemný genetický disk

30. září 2015 v 17:40 | V. |  Záhady

Jde o jeden z nejzáhadnějších artefaktů z minulosti - kamenný disk, který byl objeven v Kolumbii, jehož obě jeho strany jsou pokryty vyobrazeními plodu ve všech fázích jeho vývoje. Tzv. genetický disk měří v průměru 27 cm, váží 2 kg a je starý 6000 let. Nabízí se otázka, kde vzali naši dávní předkové tak přesné informace o tom, jak vývoj plodu probíhá.

Artefakt je zhotovený z lyditu (buližníku), který má vysokou tvrdost. Proto ho lidé v pravěku používali někdy místo pazourků. Právě jeho tvrdost je ale důvodem, proč se do něj obtížně cokoli vyřezává - a to včetně moderních nástrojů. Na disku je přitom s mimořádnou přesností zobrazen celý reprodukční proces, a to včetně mužských a ženských orgánů v okamžiku početí, nitroděložního vývoje plodu i zrození dítěte.

Pokud si ho představíme jako hodinový ciferník, v jeho horní levé části, přibližně na úrovni čísla 11, je vyobrazeno mužské varle bez spermií a hned vedle je varle se spermiemi. Je zřejmé, že autor chtěl ukázat proces tvorby mužského semene. Pro informaci: to, jak spermie vypadá, zjistil až Antoni van Leeuwenhoek v roce 1677 - a to díky mikroskopu. Kde vzali naši dávní předkové tyto znalosti? Zarážející jsou i další obrázky na disku. Například lidské embryo ve všech fázích svého vývoje je zobrazeno s velkou precizností včetně velkých očí, které jakoby leží v okrajových částích hlavy, zdůrazněn je i široký segment nosu.

Artefakt, který byl objeven v jedné z podzemních chodeb v oblasti Sutatausa, zkoumá tým profesora Jaimeho Gutiérreze-Legy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 11. října 2015 v 18:55 | Reagovat

Měl jsem napsanej nádhernej komentář ale omylem jsem na něco klikl a vytratil se jak z PC tak mojí hlavy. No je to pěkná záhada! I když si myslím že v tomhle případě je odpověd jasná. Spíš si říkám nepodceňujeme naše vlastní předky?
Jinak myslím si že tento kruh je opakem mimozenštanu.
S mimozenštany se jednou za X let tak i tak setkáme (v dnešní době 3D určitě) a jednou to tajemství které před námi vesmír skrývá výjde z té tmy kolem ale teď jsme jenom obklopeni úžasem.
Ten kruh je zapomenutá část naší historie a mi teď po 6000 lety jsme obklopeni úžasem a to jen proto že už před námi byly chytří lidé a je taky jistota že další budou.
Tak sem nakonec ten "ztracený" komentář nějak dal do kupy.

2 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | Web | 12. října 2015 v 10:26 | Reagovat

[1]: Moc děkuji za krásný komentář, taky myslím, že jsi to nakonec zvládl dát hezky do kupy. :-) Ano, naprosto souhlasím, určitě před námi byli chytří lidé a další zase budou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama