Březen 2015

Rok 2015 podle Nostradama

27. března 2015 v 15:05 | V. |  Proroctví
Odborníci na Nostradamova proroctví ze serveru Predictions of Nostradamus sepsali seznam sedmi nejzajímavějších předpovědí na rok 2015.

V roce 2015 poprvé začnou mizet jazykové bariéry, a to hlavně kvůli univerzálním překládacím zařízením. Podle Nostradama by to mohlo vést až k velkému sjednocování států.

Měli bychom si také dávat pozor na mrtvé. Nostradamus napsal "pohřbení mrtví, začnou lézt z hrobů". Stane se to, protože v pekle již nebude žádné další místo pro hříšné lidi, a tak začnou ožívat.

Z poslední finanční krize v roce 2008 se ještě někteří pořádně nevzpamatovali a podle Nostradama by příští rok měla přijít další. "Bohatí musí zemřít několikrát," stojí v jeho prohlášení.

Ke konci roku 2015 by mělo dojít k velké erupci Vesuvu, italské sopky, která v roce 79 pohřbila několik měst, v čele s Pompejemi. Erupce proběhne ve dne a celé okolí spadne do temnoty. Několik minut před výbuchem dojde k velkému zemětřesení.

Lidé se začnou dožívat mnohem vyššího věku, a to hlavně díky velkému pokroku v medicíně. Osmdesátiletý stařík prý bude vypadat jako padesátiletý gentleman. Toto prý předpovídali i ostatní věštci, jak napsali na serveru Predictions of Nostradamus.

Západ USA zasáhne obrovské zemětřesení, což bude mít za následek probuzení sopky St. Helens, kde poslední erupce proběhla v roce 2006. Co hůře, tato událost prý může mít za následek i probuzení Yellowstoneského supervulkánu.

Lidé se naučí komunikovat se zvířaty. Velké skoky v oblasti telepatie a zvířecí komunikace budou mít za následek to, že se svými mazlíčky budeme normálně mluvit.Banshee

27. března 2015 v 14:55 | V. |  Nadpřirozené bytosti
Banshee (v irštině bean sí nebo bean-sidhe, skotsky bean shìth, v českém přepisu též bánší), se dá volně přeložit jako žena z kopců, též známá jako víla smrti, je irská a skotská mytologická bytost, která se projevuje táhlým zoufalým kvílením a pláčem, jímž zvěstuje smrt některého z členů rodiny. Podle pověstí má každá důležitá rodina v Irsku svou vlastní banshee a významným šlechtickým rodinám se také zjevuje nejčastěji, ovšem občas ji mohou spatřit i obyčejní lidé. Pokud má zemřít mimořádně důležitá osobnost, může se sejít i více banshee na jednom místě. Banshee je nejčastěji spojována s pěticí hlavních rodin v Irsku: O'Brien, O'Connor, O'Grady, O'Neill a Kavanagh a tento seznam se časem dále rozšiřoval v důsledku sňatků.

Popis

Banshee je duše mrtvé víly nebo zavražděné nevinné dívky a zjevuje se ve třech podobách. Zpravidla se zjevuje jako krásná dívka s očima bez panenek a dlouhými, obvykle bílými vlasy, oděná do bílé či světle šedé a stejnou barvu má i její pleť. Může se objevit v lesích, bažinách či močálech v blízkosti sídla umírajícího, nebo ji může vidět někdo z příbuzenstva stát na cestě poblíž jeho domu. Často pláče a vydává nepříjemný, uši drásající kvil (v takovém případě se o ní může mluvit jako o bean-chaointe, kvílící ženě) a občas je popisovaná jako dívka sedící v blízkosti potoka či menšího vodního toku a peroucí zkrvavené prádlo toho, kdo má zemřít (v této podobě je označována za bean-nighe, pradlenu). Občas se ukazuje i jako sešlá stařena v černém. Může se také objevit v podobě lasice, hranostaje nebo šedé vrány, což jsou zvířata v Irsku spojovaná se smrtí či čarodějnictvím.

Banshee se řadí k rozsáhlému pantheonu keltského božstva smrti a válek a pravděpodobně se dá porovnávat s Meluzínou, vílou, zjevující se vlastníku hradu Lusignan před jeho smrtí. V českém prostředí bývá ztotožňována s Moranou (Morou), bohyní zimy a smrti, nazývá se též smrtka nebo smrtonoška. Svým vzhledem a souvislostí se šlechtickými rody je blízká též bílé paní.


Banshee v kultuře

Banshee se kromě irských pověstí objevuje také ve fantasy románech a hrách - např. v cyklu fantasy románů Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratchetta, v sérii příběhů Zaklínač od Andrzeje Sapkowského. V televizní tvorbě vystupuje např. v seriálu Čarodějky nebo v seriálu Vlčí mládě, kde se z Lydie Martinové po kousnutí vlkodlakem stala banshee.

Také se o ni zajímal Josh Gates v jednom díle pořadu Dobyvatelé ztracené pravdy (9. díl 4. řady).

Postavou bánší je inspirován i název britské post-punkové resp. gothic rockové hudební skupiny Siouxsie and the Banshees, která byla populární zejména v 80. letech 20. století.

V dnešní angličtině slovo banshee označuje smrtku.

Po banshee pátral i tým Dobyvatelů ztracené pravdy u příležitosti dne sv. Patrika.Tanec UFO na obloze - video

4. března 2015 v 20:26 | V. |  UFO

Toto video bylo pořízeno v západním Massachusetts. Je na něm vidět velká svítící koule nad nočním městem, ze které se postupně spustí pět menších zářících objektů. Ty se hezky symetricky seřadí do vodorovné formace. Čtyři drobnější koule pak jedna po druhé odletí, pátou nakonec pohltí "mateřské" UFO. O co myslíte že se jednalo? Navštívili nás mimozemšťané, lidé z budoucnosti, nebo se snad jednalo o holografickou projekci?