Prosinec 2014

Veselé Vánoce

23. prosince 2014 v 16:48 | V. |  Úvod a o mně
Všem čtenářům mého blogu přeji krásné a pohodové Vánoce a šťastný Nový rok! Děkuji za vaši přízeň v tomto roce a doufám, že se sem budete rádi vracet i v tom příštím. Třeba vám letos dárečky přinese někdo jiný, než Ježíšek..:-)


Vaše Verča :-)

Fakta o světlech z Phoenixu - do operace byly zapojeny vojenské stíhačky

23. prosince 2014 v 16:24 | V. |  UFO

K jednomu z nejznámějších případů hromadného pozorování UFO došlo 13. března 1997 v arizonském Phoenixu. Tisíce lidí tehdy nad městem viděly stacionární řadu světel nebo samostatnou trojúhelníkovou světelnou formaci, která pomalu přelétla nad oblastí. Pozorování vyvolalo velké množství spekulací a jejich původ nebyl dodnes uspokojivě vysvětlen. Armáda tehdy uvedla, že ve skutečnosti šlo o vojenské světlice a že případ vůbec nestojí za pozornost.

Sedmnáct let po události získal investigativní novinář David Collins dosud utajované záběry, které potvrzují, že ve skutečnosti byly do operace zapojeny i vojenské stíhačky, jež neznámá světla pronásledovaly. "Ze záběrů je zřejmé, že armáda byla v nejvyšší pohotovosti," uvádí Collins. "Kromě vojenské techniky jsou na nich zřetelně vidět i ony neznámé objekty."

To potvrzuje i slova tehdejšího arizonského guvernéra Fyfeho Symingtona III., který po odchodu z úřadu v jednom interview uvedl: "Jsem pilot a znám každé letadlo, které se objeví na obloze. Mohu s jistotou prohlásit, že objekt nevypadal jako žádný předmět vyrobený člověkem. A nešlo ani o světlice, protože ty nelétají v takové výšce a netvoří formaci. Je to stále velká záhada." Co to tedy lidé ve Phoenixu v roce 1997 viděli?