Červenec 2014

Mystický hrad Pernštejn

2. července 2014 v 18:48 | V. |  Paranormální jevy
GOTICKÉ SÍDLO, KTERÝM OBCHÁZÍ BÍLÁ PANÍ

Jeho útroby skrývají řadu pastí. Na chodbách údajně můžete potkat Bílou paní. Pokud minete prokleté zrcadlo a jste dívka, musíte okamžitě odvrátit zrak. A nesahejte na zdi, mohli byste nahmatat kámen s tajemnými znaky, který vám do roka přinese smrt! To je hrad Pernštejn, nacházející se na východě Českomoravské vrchoviny.


více v celém článku

Vědci potvrdili, že duše neumírá

1. července 2014 v 12:46 | V. |  Mysl, duše
Světoznámí vědci Stuart Hameroff a Roger Penrose, autoři kvantové teorie vědomí, přišli s přelomovým objevem. Součástí našich mozkových buněk jsou mikrotubuly. V okamžiku kdy umíráme, ztrácejí mikrotubuly kvantový stav, ale ne informace v nich uložené.

"Řekněme, že srdce přestane bít, pacient umírá. Avšak kvantové informace v mikrotublách nejsou zničeny. Ty se rozptylují ve vesmíru."

Takto popsal Stuart Hameroff jev, který náboženství popisuje jako vystoupení duše z těla..

"Pokud se pacienta podaří oživit resuscitováním, kvantová informace se vrací do mikrotubulů a tedy do těla a pacient má známé zážitky se smrtí."

Dodal Hameroff. Tento proces vysvětlují vzpomínky lidí, kteří již byli jednou nohou na druhém břehu. V opačném případě, když zemřeme, tyto kvantové informace zůstavají žít mimo tělo a stanou se součástí další formy. Jinak řečeno duše opustí tělo a je připravena k reinkarnaci.

Mikrotubuly jsou jedny z vláken cytoskeletu, která slouží především k transportu různých struktur a látek uvnitř buňky.