Duben 2014

Údolí sedmi smrtí

12. dubna 2014 v 22:15 | V. |  Záhady
Kdesi v indické džungli údajně leží údolí, které je pro potenciální návštěvníky natolik nebezpečné, že tamní úřady raději tají jeho přesnou polohu. Vyžádalo si totiž několik lidských životů, které vyhasly za velmi podivných okolností. Málokdo se prý odsud vrátí živý, ale nemohou za to nebezpečné šelmy či zrádný terén.

Když se cestovatel Graham Dickford od několika Indů dozví, že se v údolí mají nacházet chrámy plné zlata, vyrazí v roce 1890 s několika dalšími lidmi na expedici. Všichni kromě Dickforda však zahynou a vedoucí výpravy sám skončí v nemocnici s těžkými popáleninami a tržnými ranami. V horečkách vypráví o velkém létajícím ohni, stínech noci a přízracích, jejichž záře dokáže zabít. Více se však lékaři nedozví. Po třech dnech Dickford umírá.

V roce 1906 se sem vydává další expedice, která údajně objeví jakýsi podivný tunel. Dva ze čtyř členů v něm zahynou a dva přeživší jsou do konce života sužováni bolestmi hlavy, nočními můrami a úzkostí.

V roce 1911 se z výpravy vracejí dva lidé ze sedmi. Vzpomínají, že se jejich kolegové v noci náhle začali třást, otáčet se kolem dokola a pak padli k zemi mrtví.

Poslední expedice se koná v roce 1919, kdy se do údolí vydává sedm statných lovců. Dva z nich znenadání spadnou z útesu, jako by je strčila neviditelná ruka. Ti, kteří se vrátí, vyprávějí, že v údolí našli 17 lidských mrtvol. Působí v indické džungli nějaká tajemná síla?

Zdroj - enigma (březen 2014)

Video - světelný zdroj na Marsu?

12. dubna 2014 v 19:07 | V. |  Vesmír
Jeden z roverů NASA zkoumajících Mars pořídil na sklonku 589. dne snímky, na kterých je vidět jasný sloup světla. Někomu to připomíná výbuch plynu, jiní mluví o startu UFO, ale co to je, neví ve skutečnosti zatím nikdo.


UFO v archivech KGB

12. dubna 2014 v 17:30 | V. |  UFO
V první polovině roku 2013 se objevila zpráva o odhalení tajemství, které ukrývají tajné archivy KGB (sovětský Výbor státní bezpečnosti). Vysoce postavený člen tehdejší sovětské armády Vasilij Jeremenko a další bývalí agenti KGB se rozhodli promluvit. Podle jejich tvrzení má armáda i ruská vláda k dispozici důkazy o existenci UFO.

Agenti tehdejšího Sovětského svazu byli údajně pověření výzkumem neidentifikovatelných objektů. Tomu předcházelo opakované sledování UFO, jehož svědky se staly až stovky lidí. Ruští vojenští experti nyní prohlašují, že ví, jak UFO přivolat a jak s mimozemšťany navázat kontakt. Ufologové si totiž během výzkumu povšimli, že výskyt objektů je hlášen zejména v oblastech s vyšší koncentrací vojenské techniky.

V roce 1980 pak uspořádají experiment, jehož cílem je UFO přivolat. Do neobydlené oblasti stahují velké množství vojenských vozidel a přístrojů a zahajují časté přelety stíhaček nad oblastí. Podle Jeremenka je pravděpodobnost, že se UFO objeví, téměř stoprocentní. A také, že ano. Objekty vypadají jako velké světelné koule, které reagují na chování lidí. Když například osoba na zemi na kouli zamává rukou dvakrát doprava, dvakrát doleva, koule reaguje kymácením dvakrát doprava, dvakrát doleva.

Jeremenko dále tvrdí, že v soukromém rozhovoru se mu mnoho pilotů a astronautů svěřilo, že se s UFO setkali, ale veřejně nechce promluvit žádný.


Zdroj - Enigma (březen 2014)