Březen 2014

UFO u Mezinárodní kosmické stanice ISS

29. března 2014 v 19:34 | V. |  UFO

Kamery umístěné na ISS zaznamenaly další záhadný objekt. Tentokrát jde o velké kulaté těleso, které lze charakterizovat jako typické UFO. Videozáznam umístil na internet uživatel Secureteam10, který je přesvědčen, že jde o důkaz existence mimozemského života. Na záznamu je vidět, jak se UFO postupně přibližuje ke stanici a najednou nečekaně zmizí. Po chvilce se znovu objeví kousek od místa, kde bylo předtím, a velmi rychle odlétne pryč od ISS.
V USA se bojí výbuchu Yellowstoneského supervulkánu

29. března 2014 v 19:29 | V. |  Ostatní
Je známo, že zvířata dovedou vycítit blížící se přírodní katastrofu i několik dnů před tím, než k ní dojde. Jeví různé známky podráždění a anomálního chování a z míst, kde jim hrozí nebezpečí, se snaží uniknout. Američany teď děsí chování bizonů, kteří masově prchají z Yellowstonského národního parku, jehož větší část leží na severozápadě státu Wyoming.

Jde o oblast s nejdynamičtějším magmatickým systémem na naší planetě. Obrovská sopka, která se ukrývá pod povrchem parku, má na délku přes 80 km a obsahuje 200 až 600 km3 roztavené horniny. K její erupci dochází zhruba každých 600 tisíc let, přičemž naposledy se tak stalo před 640 tisíci lety. Vzhledem k časové prodlevě a chování zdejších bizonů je důvod k obavám pochopitelný.
Octování proti chemtrails je blbost

25. března 2014 v 18:11 | V. |  Chemtrails
Už když jsem poprvé slyšela, že k boji proti chemtrails stačí obyčejný ocet, bylo mi to divné. Tak jednoduché to přece nemůže být. Vrtalo mi hlavou, jak to může fungovat a tak jsem si o tom přečetla několik článků. Narazila jsem na jeden, se kterým musím souhlasit a ráda bych se o něj s vámi podělila (najdete ho v celém článku). Sami si můžete udělat obrázek o účinnosti octování.Anonymous - bojovníci za svobodu

21. března 2014 v 23:18 | V. |  Ostatní
Anonymous je anonymní a na sobě nezávislé nehierarchické hnutí, které se do povědomí internetových komunit začalo dostávat v roce 2003 na základě automaticky generované přezdívky přispěvatele na stránkách 4chan.org a jim podobných. V letech 2010 a 2011 začaly informace o Anonymous pronikat i do masmédií, což bylo zapříčiněno velkým zájmem, který vzbudila jejich činnost spojená s hacktivistickým hájením WikiLeaks (Operace odplata) či proti firmě Sony (Operace Sony). Podíleli se i na převratech v Tunisku a Egyptě na začátku roku 2011. V souvislosti s Anonymous se objevuje také termín "Anon", jež je zkrácenina slova Anonymous. Mezi symboly Anonymous patří maska Guye Fawkese, která je inspirována komiksem (a filmem) V jako Vendeta.

Kdo jsme?

Jsme Anonymous!
Jsme všichni a zároveň nikdo. Jsme lékaři, učitelé a vaši nadřízení, ale také pacienti žáci a pracující lid. Jsme nejsvobodnější médium, jsme hlasem milionů lidí, kteří nedostali možnost se svobodně vyjádřit. Nemáme žádné vedení, žádné tiskové mluvčí, žádnou hierarchii. Jsme skupina sdružující všechny lidi, kteří souhlasí s našimi postoji. Nemusíte se ptát, jak se k nám dostat. Pokud souhlasíte s našimi názory, jste automaticky jedním z nás!

Bojujeme za svobodu! Jsme hlas lidu! Neútočíme pro legraci, neshazujeme servery, protože se nudíme. Děláme to, abyste si nás všimli! Abyste konečně otevřeli oči a pochopili, že lidé nejsou jen hloupé ovce, jen stádo, ale že se umíme také bránit. Pokud nás chcete omezovat, budeme se bránit!

Začali jste válku, my ji skončíme!

Jsme Anonymous!

Stránky Anonymous, ze kterých jsem čerpala, najdete TADY.


Duchové kolem nás

16. března 2014 v 18:19 | V. |  Paranormální jevy
Exorcismus neboli vymítání ďábla nám dnes připadá jako něco nepochopitelného, co patří do minulosti, kdy na něj lidé ještě věřili. Možná vás proto překvapí, že k těmto praktikám se někdy uchylujeme i dnes. Příkladem může být nemocnice v britském Derby, kam letos v únoru museli povolat kněze. Všichni pacienti i personál si totiž stěžovali na to, že v nemocnici straší.
Nemocnice byla otevřená krátce předtím a zejména v noci v ní lidé vídali mužskou postavu oděnou do tmavého pláště, která pronikala stěnami do jednotlivých pokojů. Tajemný host byl také velmi často vídán blízko nemocniční márnice. Odborníci na paranormální jevy se domnívali, že by mohlo jít o ducha římského vojáka, který tu byl zavražděn. Stará nemocnice byla na tomto místě postavena ve dvacátých letech minulého století nad částí silnice, kterou vybudovali Římané. Už tehdy její stavbu provázely protesty místních obyvatel, ale stavbaři jejich argumenty ignorovali. Nová nemocnice pak vyrostla na místě té původní.

"Vedení nemocnice bere informace o tajemném přízraku zcela vážně," řekla novinářům šéfka místního oddělení Národní zdravotnické služby Debbie Butler. "Nechci vás strašit víc, než je nezbytné, ale v dané situaci je rozumnější informovat všechny o všem, co se tu děje i o tom, jaká opatření přijímáme." Tedy o tom, že nemocnice požádala o pomoc kněze - exorcistu.

Exorcistu vyhledala před časem i majitelka baru Žíznivý čtenář ve velšském městě Rekshem. Důvodem byly stížnosti jejích hostů na nejrůznější duchy. "Vzduchem létají chipsy, hostům v rukách praskají sklenice, pohybují se tu těžké kovové lžíce, dveře se otvírají a zavírají samy od sebe, občas je v místnosti zničehonic velká zima," vysvětlila žádost o duchovní pomoc majitelka baru Julie Edwarde. Na místo byli přivoláni i experti, kteří podle dobových plánů zjistili, že v domě, kde je dnes bar, byla původně márnice. Z jejího sklepa vedl tunel k někdejší nemocnici. Místní kněz Ron Ewans skutečně pomohl. Na všechny stěny rozvěsil kříže a potom procházel všemi místnostmi a pronášel modlitby. Od toho okamžiku se situace v hostinci uklidnila a duchové už se tu neobjevují.


Elfové

16. března 2014 v 18:00 | V. |  Nadpřirozené bytosti
Elfové jsou bytosti čistého dobra. Mají krásné špičaté uši a jsou nesmrtelní. Na hrdlech nosili zvláštní amulety, které je ochraňovaly před zlem. Vládli všem živlům (země, vzduch, voda, oheň). Uměli jim poroučet, jeden z nich vždy přiběhl na pomoc. Byly to hodné bytosti, které žily v lesích a nosily dlouhé průsvitné hábity. Byli moudří a krásní. První živé inteligentní bytosti na zemi. Na obranu používali luky a šípy, dobře viděli na dálku.

Elfové jsou známou rasou, žijící zpravidla hluboko v lesích nebo v odlehlých údolích a roklinách. Jsou menší než lidé a zdaleka ne tak robustní. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné bytosti.

Protože jsou velmi inteligentní, neradi bojují. Jsou-li k boji donuceni, umí být nebezpečnými soupeři. Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.

Největší uplatnění ale nachází elfové v povoláních kouzelníků, hraničářů a alchymistů, snad i pro svou lásku k vědomostem. Zpravidla se příliš dobře nesnáší s trpaslíky (každá z ras má jiné žebříčky hodnot). Elfové mají rádi krásné věci, zbožňují moře a hvězdy a v jejich jazycích je o nich mnoho nádherných písní.

Elfové jsou vesměs čestní a spravedliví a jen zřídka se mezi nimi vyskytnou opravdu zlí jedinci.Nový vzhled :)

9. března 2014 v 20:00 | V. |  Ostatní
Tak jsem se konečně také dočkala a Dincie mi vyrobila lay na přání, jupíí! :) Je opravdu nádherný a ten můj starý design se novému nemůže ani zdaleka rovnat...Doufám, že se vám bude líbit stejně jako mně a budete se sem rádi vracet. Také jsem přidala do menu svojí fotku, abyste věděli, kdo píše články. :)

Děkuji všem, kdo mě navštívili, za překročení 10 000 návštěv! Udělali jste mi radost a aspoň vidím, že má smysl šířit informace.

Kvůli škole teď moc nestíhám psát články, ale pár jich chystám. Můžete se těšit třeba na článek o MMS kapkách, nadpřirozených bytostech nebo o Anonymous.

Doplňující avatary:


Mars chystá budoucím kolonistům předčasnou smrt

4. března 2014 v 11:33 | V. |  Vesmír
S každou novou tiskovou zprávou, které vydává projekt Mars One, se lidstvu přibližuje perspektiva stálé kolonie na rudé planetě. Asi je namístě připomenout, že každý člověk, který na Mars trvale přesídlí, zemře předčasnou a bolestivou smrtí.


Nepříjemná překvapení chystá kolonistům nejen budoucí domov, ale už samotná cesta, při které je třeba počítat s vysokou radiací. Ta během vlastního letu sice nemusí převýšit hodnoty, které jsou pro lidský organismus únosné, ale sluneční erupce může vyřadit z provozu důležité technické přístroje na palubě lodi. Let k Marsu je navíc naplánován na rok 2022, kdy bude Slunce na vrcholu svého 11letého cyklu.

Na povrchu se pak kolonisté budou muset vyrovnat s tím, že Mars má jen třetinu zemské gravitace a tento faktor může být z dlouhodobé perspektivy smrtící. Celé naše tělo - od srdečního rytmu po stavbu kostí - souvisí s pozemskou gravitací. Pokud se bude muset vyrovnávat s velmi nízkou gravitací, kolonisté budou ztrácet kostní dřeň, srdce jim začne bít nepravidelně a dojde k narušení rovnováhy ve vnitřním uchu. Právě z tohoto důvodu pobývají astronauté na ISS pouze po nezbytně dlouhou dobou. Projevy tzv. vesmírné nemoci nebudou na Marsu sice tak výrazné jako ve stavu mikrogravitace v otevřeném vesmíru, ale z dlouhodobého hlediska povedou k velkým zdravotním potížím.

Je tu také problém se zajištěním životně důležitých potřeb. Zásobovací mise k rudé planetě budou stát miliardy dolarů, a pokud se z nějakého důvodu opozdí, může kolonistům dojít vzduch, voda nebo potraviny. Předpokládá se, že marťanská kolonie bude soběstačná, ale stačí jedna větší neúroda a jejím důsledkem bude fatální nedostatek kyslíku, který měly rostliny vyrábět.


Naplní se proroctví Matthiase Stormbergera o 3. světové válce?

3. března 2014 v 14:21 | V. |  3. světová válka
Temný prorok Matthias Stormberger, který se narodil v roce 1753 v Bavorsku, byl pastýřem krav a údajně uměl předpovídat budoucnost. Ve své rodné vesnici Rabenstein prý dokázal celé řadě lidí úspěšně říct, kdy přesně zemřou. Dále prý předpovídal vynález letadla nebo rovnoprávnost mužů a žen.


"Člověk bude létat vzduchem jako pták. Ženy budou chodit v kalhotách a muži od nich budou k nerozeznání," stojí v jeho vizích, které byly sepsány kolem roku 1830.

Lesní pastýř naši budoucnost rozhodně nevidí v růžových barvách. "Po druhé velké válce přijde třetí, která nás stráví pekelnými plameny. Bude v ní využíváno nových zbraní a za jeden den zemře víc lidí než ve všech předchozích konfliktech dohromady," předvídá Stormberger.

Vzhledem k riziku zneužití jaderných zbraní ze strany různých světových mocností nemusí být tyto předpovědi daleko od reality...Skutečně se naplní?

Zdroj - Enigma (únor 2014)