Únor 2014

Monthman - Motýlí muž

15. února 2014 v 23:35 | V. |  Nadpřirozené bytosti
Legendární Mothman (Motýlí muž) z městečka Point Pleasant v Západní Virginii patří k nejzáhadnějším tvorům v moderní historii. Záznamy o jeho existenci se objevily poprvé v roce 1966. Několik lidí tehdy uvedlo, že na vlastní oči viděli asi 2 m vysokou okřídlenou bytost s červeně svítícíma očima, přičemž rozpětí jejích křídel odhadovali na 3,5 m.

Jedna z obyvatelek města vypověděla: "Ten tvor skočil přímo na kapotu auta a upřeně se díval na mého bratra. Nevěděli jsme, co to je, ale strachy jsem se nemohla ani pohnout. Potom se stvoření ukázalo na střeše pětipatrového domu a odtud ulétlo neznámo kam."

S Mothmanem se očití svědkové setkávali v Point Pleasant v letech 1966 a 1967. V prosinci r. 1967 se v městě znenadání zřítil Stříbrný most, který spojoval Západní Virginii s Ohiem, a při této tragédii zahynulo 46 lidí. Poté se zde Motýlí muž přestal objevovat. Tehdy ho ale lidé začali vnímat jako předzvěst nějaké katastrofy. Údajně měl být spatřen i v roce 1986 před havárii Černobylské jaderné elektrárny.

Skeptikové v jeho existenci nevěří a domnívají se, že ve skutečnosti mohlo jít o obrovského kanadského jeřába, jehož rozpětí křídel dosahuje jednoho metru. Mnozí lidé ale věří, že tato nadpřirozená bytost je reálná a soudí, že nás varuje před nebezpečím. Obyvatelé Point Pleasant nechali tajemnému Motýlímu muži postavit sochu.
Zloděj jménem hormonální antikoncepce

5. února 2014 v 20:06 | V. |  Zdraví
Farmaceutický průmysl se nás snaží přesvědčit, že když matka příroda tvořila jinak dokonalé ženské tělo, u hormonálního systému udělala někde chybu. Jak jinak si vysvětlit, že jako jedna z výhod hormonální antikoncepce je uváděno i to, že žena pak nebude menstruovat, ovulovat, nebude trpět menstruačním syndromem, zlepší se jí pleť, zkrátka že hormonální antikoncepce konečně uvede ženské tělo do řádu a harmonie.

Pokud ale matka příroda přece jen chybu neudělala a s každou fází ženského cyklu měla nějaký záměr, pak se na hormonální antikoncepci lze také dívat jako na lupiče století. Žena sice neotěhotní, ale otázkou je, čím vším za to zaplatí. Takže pojďme se společně podívat na to, o co všechno zloděj jménem hormonální antikoncepce ženské tělo, ale také duši, okrade...


více v celém článku