Dokážou někteří lidé ovládat oheň silou mysli?

1. ledna 2014 v 22:05 | V. |  Záhady
Mezi paranormální schopnosti patří také pyrokineze. Člověk, který je jí nadán, údajně dokáže poroučet ohni pouhou myšlenkou. "Pyrokineze je nadpřirozená schopnost zažehnout a kontrolovat oheň," vysvětluje americká badatelka v oblasti nadpřirozených jevů Judith Joyce.


Podle milovníků magie se dá pyrokineze natrénovat a na internetu najdete desítky návodů, jak na to. Prý je vše jen o soustředění, hledění do svíčky a častém opakování. Je ale něco takového možné?

V roce 1991 zvěřejnil nositel Nobelovy ceny Velšan Brian Josephson (*1940) studii, v níž prohlásil, že psychokineze a telepatie by mohly být vysvětleny na základě kvantové fyziky. Dočkáme se snad toho, že budeme tyto schopnosti umět ovládat?

Francouzský biolog Rémy Chauvin (1913-2009) a profesor z francouzské Sorbonny je bezvýhradně přesvědčen o síle lidské vůle. Nebojí se dokonce učit své studenty využívat duševní energii k usměrnění radioaktivních částic. Je však opravdu možné silou mysli hýbat věcmi, zapalovat je, nebo dokonce vytvářet ohnivé koule?

Zdroj: Enigma - leden 2014
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám na mém blogu?

Je to tady super! 58.2% (99)
Docela ano. 20.6% (35)
Moc se mi tu nelíbí. 6.5% (11)
Vůbec! 14.7% (25)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama