Září 2013

Byla černobylská havárie testem jaderných zbraní?

30. září 2013 v 20:17 | V. |  Záhady
Nedaleko města Pripjať na Ukrajině se v noci 26. dubna roku 1986 pracovníci jaderné elektrárny Černobyl připravují na důležitý experiment. Jenže něco se pokazí, v reaktoru dojde k přetlaku a následují dvě mohutné exploze. Téměř okamžitě uniká do atmosféry radioaktivní mrak a míří dále do Evropy. Kontaminace vzniklá katastrofou je přirovnávána ke 400 bomb z Hirošimy. Řekli byste, že krizový štáb pověří vysoce specializované odborníky okamžitým řešením problému, aby došlo k minimálním škodám a ztrátám na životech? Chyba. O tom, co se stalo, nevěděl téměř nikdo. Evakuace je nařízena pozdě, nikdo včetně na místě zasahujících hasičů není o povaze neštěstí informován a v blízké metropoli Kyjev se ještě 1. května konají velké prvomájové průvody. Tisíce životů jsou ohroženy jen proto, aby se svět o havárii nedozvěděl. Proč?


více v celém článku

Transylvánský trojúhelník

27. září 2013 v 19:30 | V. |  Záhady
Záhada Transylvánského trojúhelníku

V srdci regionu Ardeal v Transylvánii můžete najít jedno z nejzáhadnějších míst v celém Rumunsku. Lesu Hoia-Baciu se říká "Transylvánský Bermudský trojúhelník", a to od doby, co se tu ztratil pastýř i s 2000 ovcemi.

Místní vypravují o tom, že zde slýchají záhadné zvuky, křik i hlasy. Dokonce prý viděli podivné bytosti. Kdo se v lese potuluje?

Zdejší obyvatelé popisují, že je už při samotném vkročení do lesa zachvátily stavy nevolnosti, bolesti hlavy, a dokonce se na jejich kůži objevily popáleniny.

Místní biolog Alexandru Sift se začal zdejšími jevy zabývat. Pokaždé, když vešel do lesa, měl pocit, že ho někdo sleduje. Podařilo se mu vyfotit podivné stíny a při podrobném zkoumání fotografií navíc odhalil i záhadné objekty a světla, kterých si při pořizování fotky nevšiml.

K rozluštění záhady ale nijak víc nepřispěl, a tak Hoia-Baciu stále děsí místní i náhodné turisty.


Zdroj: Enigma říjen 2013

Kolonisté na Marsu

25. září 2013 v 21:45 | V. |  Vesmír

Soukromá nizozemská společnost Mars One plánuje výsadek prvních lidí na rudé planetě v roce 2023. Na nehostinném Marsu by pak měla vzniknout stálá lidská kolonie. O jednosměrnou letenku projevilo sice zájem přes 100 tisíc lidí z celého světa, ale projekt má dost podstatný háček. Skupina 40 budoucích osadníků se totiž zároveň zúčastní nepřetržité reality show, kterou budou prostřednictvím TV přenosu sledovat všichni obyvatelé jejich rodné Země. První kolonisté tak budou čelit nejen nástrahám neznámého světa, ale budou zároveň vystaveni i ohromnému psychologickému tlaku vyvolanému neustálou přítomností kamer.

Psychologové nevylučují, že společenská izolace a pobyt v malých obytných modulech Mars One spolu s nepřetržitou pozorností ze strany diváků budou pro mnohé astronauty fatální. Mohou jednoduše přijít o rozum, zejména když si uvědomí, že není cesty zpět. Sami astronauté, kteří cestují "jen" na ISS a vědí, že se vrátí domů, potvrzují, že v nekonečných hlubinách vesmíru pociťují neklid a deprese. Budoucí kolonisté, kteří se ocitnou v úplně cizím světě jen s hrstkou dalších lidí, bez normálního kontaktu s rodnou planetou a bez možnosti návratu, pocítí bezmoc. A uvědomí si, že tento pocit je bude provázet až do jejich smrti.

Organizátoři projektu Mars One buď hrozící psychické problémy ignorují, nebo o nich nemají tušení. Je docela dobře možné, že pokud se tato mise opravdu uskuteční, kolonisté budou čekat na první pilotovanou výpravu americké NASA naplánovanou na rok 2030 jako na smilování. Mohla by pro ně znamenat záchrannou operaci.


Dokumenty odhalují, že NSA má plný přístup do telefonů iPhone, BlackBerry a Android!

9. září 2013 v 15:25 | V. |  Utajené informace
Lidé dnes už opravdu nemají žádné soukromí. Tato zpráva z německého listu Spiegel cituje vnitřní dokument NSA, že NSA má schopnost stahovat uživatelská data z iPhonů, ze zařízení využívajících Android, právě tak jako z BlackBerry, tedy ze systému, který byl před tím považován za vysoce bezpečný.

Od Spiegel:

Agentura národní bezpečnosti Spojených států je schopna při operacích shromažďujících zpravodajství přistupovat k uživatelským datům z chytrých telefonů ode všech vedoucích výrobců. Přísně tajné dokumenty NSA, které SPIEGEL viděl, výslovně uvádí, že NSA může takové informace stahovat z iPhonů od Apple, ze zařízení BlackBerry a z mobilního operačního systému Android od Googlu.

Tyto dokumenty uvádí, že pro NSA je možné stahovat i ta nejcitlivější data udržovaná na těchto chytrých telefonech, včetně seznamu kontaktů, provozu SMS, poznámek a informací o místech, kde se uživatel nacházel.

Experti se v těchto vnitřních dokumentech chlubí úspěšným přístupem např. k datům iPhonů, kdy je NSA schopna infiltrovat i počítač, který taková osoba používá k synchronizaci se svým iPhonem. Mini-programy tzv. "skripty" pak umožní dodatečný přístup k nejméně 38 funkcím iPhonů.

Dokumenty poukazují, že zpravodajští specialisté byli rovněž podobně úspěšní při hackování do BlackBerry. NSA dokumenty z roku 2009 uvádí, že lze "vidět a číst SMS provoz."

Rovněž uvádí, že v roce 2009 bylo období, kdy NSA dočasně nebyla schopna vstupovat do zařízení BlackBerry. Poté, co tato kanadská společnost v tomto roce převzala jinou firmu, tak změnila způsob komprimace dat. Ale v březnu 2010 odpovědné oddělení v britské zpravodajské agentuře GCHQ v přísně tajném dokumentu ohlásilo, že obnovilo přístup k datům BlackBerry a slavili to použitím slova "šampaňské!"

Dokumenty rovněž uvádí, že NSA se podařil přístup k mailovacímu systému BlackBerry, který je znám jako velice bezpečný. To by mohlo znamenat pro tuto společnost ohromnou ránu, ta totiž vždy tvrdila, že její mailový systém je nekraknutelný.

Činitelé BlackBerry v reakci na otázky SPIEGELU uvedli: "Není to na nás, abychom komentovali mediální zprávy týkající se údajného vládního dohledu nad telekomunikačním provozem." Tato společnost řekla, že "do své platformy nenaprogramovala průchod 'zadními vrátky'."


Děti a duchové

8. září 2013 v 19:24 | V. |  Paranormální jevy

Duchařské historky z Ameriky

Je známo, že děti mají mimosmyslové vnímání silnější než dospělí. Zachycuje to například slavný film "Šestý smysl". Následující příběhy se odehrály v několika amerických rodinách.


Možná je to tím, že děti ještě nemají vytvořeny rozumové filtry vnímání. To, co nám dospělým připadá divné, zařadíme do šuplíků "iracionální", "abnormální", případně "šílené", ale děti to silně vnímají. Reagují velmi živě na paranormální realitu. Několik následujících historek, ve kterých hrají děti hlavní roli, zaznamenali američtí čtenáři webového časopisu Paranormal About.com.

více v celém článku

Další blog?

8. září 2013 v 18:58 | V. |  Úvod a o mně
Přemýšlím o založení druhého blogu, kam bych přidávala své fotky a grafické výtvory, protože sem se to nehodí. Našel by se někdo, kdo by ho navštěvoval? :) Nevíte, jestli jde mít dva blogy na blog.cz? Nebo jestli kvůli tomu musím mít dva emaily?

Tady je jeden z mých výtvorů, doufám, že se někomu bude aspoň trochu líbit. :)


UFO fotky 2

7. září 2013 v 20:06 | V. |  UFO

více v celém článku


Princeznu Dianu zabila SAS

3. září 2013 v 22:20 | V. |  Konspirační teorie
Nová fakta o smrti princezny Diany. Televize Sky News zveřejnila tvrzení příslušníka SAS, že tato speciální jednotka záměrně způsobila nehodu v Paříži v roce 2007. Scotland Yard informace prověřuje.


více v celém článku