Srpen 2013

3. světová?

28. srpna 2013 v 23:19 | V. |  3. světová válka
Něco, co nás možná čeká...


Perseidy

13. srpna 2013 v 22:08 | V.
Perseidy k nám v srpnu přilétají každý rok. Letos tato noční podívaná připadla hlavně na noc z pondělí na úterý 13.8. Kromě meteorické podívané obloha nabídla pohledy na Mléčnou dráhu nad hlavou nebo krásné uskupení planet poblíž jasných hvězd a hvězdokup na ranní obloze před rozbřeskem. Sledovali jste letošní Perseidy neboli Slzy svatého Vavřince, nebo u vás bylo také zataženo?


Budeme muset čelit jaderné a chemické válce?

6. srpna 2013 v 11:20 | V. |  3. světová válka
Mnoho proroků včetně slavného francouzského lékaře Nostradama (1503-1566) vidí zkázu lidského druhu ve válečném konfliktu. Střídavě vzrůstající napětí na Blízkém i Dálném východě, neúspěšné pokusy o mírová jednání a nevyslyšené výzvy vyspělých velmocí jsou důkazem, že prorokové možná mluvili pravdu. "Nebe bude planout při 45 stupních, oheň se blíží k velkým novým městům. Obrovský plamen vysoko vyšlehne, až budou chtít mít důkaz pro Normany," píše v roce 1554 Nostradamus. Je možné vyvodit, že tyto řádky odkazují na hrozbu atomového útoku na USA? Tím na počátku letošního roku výrazně hrozila Korejská lidově demokratická republika (KLDR). Zároveň však bylo odborníky zpochybňováno, že je KLDR schopná sestavit raketuschopnou nést jadernou hlavici. Měl by takový útok být oním "důkazem pro Normany"?


Útok přijde z východu

Většina proroctví jednoznačně předpovídá nejen velký ničivý oheň. Také proroci shodně umisťují původce velkého sporu kamsi na východ. To může znamenat jak východ daleký, tak země radikálních islamistů na Blízkém východě. "A po druhém velkém boji mezi národy přijde třetí světový požár, který rozhodne o všem. Objeví se docela nové zbraně. Za jediný den zemře více lidí než předtím ve všech válkách dohromady," předpovídá temné vyhlídky lidtva německý mystik Matthias Stormberger (1753- ?) a pokračuje: "Boje se budou vést umělými děly. Nastanou gigantické katastrofy. S otevřenýma očima budou národy Země vstupovat do těchto katastrof. Nebudou si uvědomovat, co se děje, a kdo si to uvědomí a řekne to, bude umlčen. Všechno bude jinak než předtím, a mnohá místa na Zemi se promění ve velké hřbitovy. Třetí válka se stane koncem mnoha národů." Máme se skutečně obávat třetí světové války?

Katastrofa pro další generace

"Ty národy, které se bouřily proti zákoni Krista, zahynou ohněm. Evropa pak bude příliš velká pro ty, kteří přežili," prorokuje francouzská hraběnka Francesca de Billiante (zemřela v roce 1935). "Vidím žluté bojovníky a rudé bojovníky, jak postupují proti zbytku světa. Evropa bude zcela potažena žlutou mlhou, která bude hubit dobytek na polích." Zmínka o žlutých a rudých bojovnících možná poukazuje na spojenectví Ruska a Číny, případně také KLDR. Zajímavá je i věta o žlutém mraku, který přináší smrt. Podle hraběnky totiž tento mrak bude uměle vytvořený. Značí to použití chemických či biologických zbraní? K takovému kroku se podle některých expertů mohou národy v další světové válce skutečně uchýlit. V takovém připadě ti, kteří válku přežijí, budou zřejmě ještě mnoho let po jejím konci čelit hrozbám použitých jedů či uměle rozšířených smrtelných chorob.

Zdroj: Enigma (srpen 2013)

Znamení zvěrokruhu a kameny

6. srpna 2013 v 10:38 | V. |  Léčivé kameny

Jaké kameny se hodí k vašemu znamení zvěrokruhu? Tady máte seznam:

Beran - diamant, rubín, akvamarín, ametyst, karneol, citrín, jadeit, jaspis, kunzit, zelený granát, magnetit, hematit, růžový turmarín, topaz.

Býk - smaragd, beryl, topaz, akvamarín, růženín, tygří oko, malachit, safír, rodonit, turmalín, zirkon, černý korund, lazurit, sardonyx.

Blíženci - turmalín, achát, apatit, akvamarín, rutil, modrý korund, jantar, bílé perly, vápenec, safír, tygří oko, karneol, zlatý opaz, moldavit.

Rak - měsíční kámen, bílé perly, beryl, jantar, diamant, rubín, karneol, vápenec, smaragd, chalcedon, opál, rodonit, mechový achát, achát, jadeit, nefrit.

Lev - diamant, rubín, zlatý topaz, smaragd, granát, křišťál, kočičí nebo tygří oko, jantar, karneol, křišťál s vrostlicemi rutilu, citrín, tyrkys.

Panna - citrín, ametist, jaspis, jantar, tygří oko, olivín, lapis - lazuli, karneol, granát, měsíční kámen, magnetit, mechový achát, opál, safír, sodalit.

Váhy - bílé perly, chryzokol, jadeit, růženín, akvamarín, opál, smaragd, zelený turmalín, nefrit, lazurit, měsíční kámen, safír, topaz, sluneční kámen.

Štír - topaz, malachit, akvamarín, beryl, rubín, granát, turmalín, rubelit, chryzopras, achát, býčí oko, hematit, měsíční kámen, tyrkys.

Střelec - tyrkys, ametyst, safír, chalcedon, chryzopras, tmavé obecné a drahé opály, sodalit, labradorit, lazurit, malachit, růžový turmalín, rubín.

Kozoroh - onyx, jantar, fluorit, granát, safír, beryl, křišťál, záhněda, ametyst, chalcedon, měsíční kámen, zelený a černý turmalín, tyrkys, ohnivý opál.

Vodnář - akvamarín, ametyst, jantar, modrý obsidián, tmavé obecné a drahé opály, tyrkys, magnetit, světle modrý safír, modrý topaz, křišťál.

Ryby - akvamarín, ametyst, jaspis, olivín, jadeit, měsíční kámen, tyrkys, fialový fluorit, sluneční kámen, smithsonit, lazurit, lapis - lazuli.


Vesmír - krásné fotky

2. srpna 2013 v 20:52 | V. |  Vesmír

Skutečná krása nepotřebuje dlouhých proslovů, abychom si jí všimli. Přesně tak je tomu i se snímky astronomických úkazů z pátého ročníku soutěže "Astronomy Photographer 2013", kterou pořádá Královská observatoř v Greenwichi a časopis Sky at Night. Takže teď už se jen kochejte skutečně nebeskou krásou.


Přírodní skalní brána Durdle Door v Dorsetu, nad kterou se klene Mléčná dráha. Brána je přes 100 milionů let stará, ale co je to proti stáří některých hvězd.

více v celém článku