Píše se opravdu v Bibli o UFO?

10. června 2013 v 16:42 | V. |  Bible a UFO

Bible je jednou z nejvýznamnějších knih histotie lidstva. V posledních letech se ale stále více lidí staví k příběhům Písma svatého skepticky. Mezi řádky hledají odpovědi na to, zda skutečná pravda v Bibli není jiná, než jak ji interpretuje křesťanství. A právě z řad těchto lidí se ozývají pozoruhodné názory, hlásající, že kniha na mnoha místech popisuje mimozemšťany a jejich setkávání s lidmi. V tomto článku se podíváme, kde by se měla tato podezřelá místa v Bibli nacházet.

více v celém článku


Některé pasáže v Knize knih nápadně připomínají popisy létajících talířů nebo kosmických lodí.

Ezechiel a výlet na nebesa

"Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu," popisuje prorokEzechiel (6. stol. př. n. l.) v první kapitole svého starozákonního biblického příběhu. Dále pak vypráví, jak se s popsaným objektem vznesl na nebesa, kde stroj mohl provádět roztodivné manévry. Udivený Ezechiel prý viděl tajemné bytosti podobné člověku, které mu předaly poselství pro izraelský lid. Tento příběh skutečně najdete v uctívané Bibli. Otázkou je, jak jej máme chápat.

Na co Bůh potřebuje stroje?

Při čtení Ezechielových biblických popisů se těžko vyhneme otázce, proč by Bůh nebo andělé měli sestupovat z nebes v nějakých strojích, které navíc ještě podle všeho nadělají dost velký humbuk. V případě všemocné bytosti by bylo logické očekávat, že se jednoduše zjeví bez potřeby zprostředkování přesunu něčím hmotným.

Viděl Henoch Slunce zblízka?

Další zarážející biblický příběh vypráví o tajemném Henochovi. Jeho spisy se označují jako tzv. apokryfy, tedy texty, které byly z Bible vyřazeny. V tomto případě je docela dobře možné, že důvodem vyloučení Henochových příběhů byla jejich kontroverznost. Tento muž se totiž podle jeho vlastních slov měl setkat s bytostmi z nebes, které mu předaly obsáhlé vědomosti určené příštím generacím. Údajně se s nimi dokonce v jakémsi úžasném vznášejícím se chrámu prolétl mezi planetami. "Viděl jsem plápolající oheň, který nepřetržitě hořel sem a tam a jeho pravidelný běh neustával ve dne ani v noci. Ptal jsem se: 'Co je to za věc?' Reguel, jeden ze svatých andělů mi odpověděl: 'Tento rotující oheň, který jsi viděl směrem na západ, je ohněm, jenž zásobuje všechna nebeská světla," popisuje Henoch. Řada badatelů se domnívá, že těmito slovy Henoch popisuje Slunce při pohledu z relativní blízkosti. Otázkou je, jestli se k němu dostal v mimozemské lodi.

Přištání na Sinaji

Stále mluvíme o bytostech z nebes, často popisovaných jako andělé. V Bibli se ale podezřelým situacím nevyhýbá ani samotný Bůh. V 19. kapitole starozákonní knihy Exodus se objevuje velmi detailní popis podivných okolností, za nichž měl Všemohoucí sestoupit na horu Sinaj, aby předal svému lidu desatero přikázání. "Hora pak Sinai všecka se kouřila, proto že sstoupil na ni Hospodin v ohni, a vystupoval dým její jako dým z vápenice, a třásla se všecka hora velmi hrubě," stojí v Bibli. Představujete si právě takto zjevení Stvořitele?

Jak číst v Bibli?

Možná je Bible cennějším a pravdivějším zdrojem informací, než si v dnešní době vyspělá společnost myslí. Je ovšem potřeba přistupovat k tomuto textu s citem a pochopením pro dobu, kdy bylo Píísmo svaté tvořeno. Jistě se nevyhneme nepravdám, nebo dokonce lžím, které historie do posvátného textu propašovala, bylo by ale možná velkou chybou myslet si, že celá Bible je snůškou nesmyslů. Její tajemství totiž možná tkví jen v interpretaci. Stejně dobře je ale možné, že ani ufologické teorie nejsou klíčem k jejímu pravému pochopení.

Zdroj: Enigma - UFO speciál
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tartufína Tartufína | Web | 10. června 2013 v 17:41 | Reagovat

Hustý! tohle je rpostě nejlepší blog o UFO, lepší jsme prostě ještě neviděla! Máš toho docela hodně a je to strašně zajímavý! tvůj blog už jsem doporučila i kámoškám, jeto tu fakt super :) Pls už další člíánek :D Docela ráda bych se dozvěděla něco např. o čupakarbře, také jsme někde četla, že by to mohl být tvor z vesmíru, tak nevím :)

2 Verča Verča | Web | 10. června 2013 v 18:09 | Reagovat

Děkuju moc! :-) snažím se přidávat články co nejvíc stíhám..Článek bude do konce týdne ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama