Zabili prezidenta Kennedyho proto, že se zajímal o UFO?

21. května 2013 v 11:01 | V. |  Konspirační teorie

Tajná depeše, kterou bývalý americký prezident John F. Kennedy (1917 - 1963) poslal tehdejšímu šéfovi CIA, se nyní dostala na veřejnost. JFK v ní žádal o zpřístupnění tajných materiálů týkajících se UFO. Deset dnů poté (22. listopadu 1963) byl v texaském Dallasu zastřelen. Mohl být zájem o mimozemské civilizace důvodem jeho vraždy?

Prezident odeslal dokonce dvě depeše. V té první, adresované šéfovi CIA, žádal o veškerá "akta X". Druhou poslal vedení Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA), kde navrhoval, že výzkum meziplanetárního prostoru by se měl provádět společně se sovětskou stranou.

"Jako důvod prezident uvedl množství UFO, která byla spatřena nad územím tehdejšího Sovětského svazu," vysvětlil William Lester, který oba dokumenty publikoval. "Měl obavy, aby je Sověti mylně neinterpretovali jako americké zbraně."

Prezidentův zájem o UFO krátce před jeho smrtí se stal okamžitě předmětem spekulace, že přísně tajná "akta X" neměl spatřit ani on a že ho CIA nechala pro jistotu odstranit…


Dopis prezidenta Kennedyho pro tehdejšíhho šéfa CIA.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co vás zajímá na mém blogu nejvíce?

Konspirační teorie 29.2% (66)
Záhady 4% (9)
UFO a mimozemšťané 12.8% (29)
Zajímá mě vše. 25.7% (58)
Vesmír 3.1% (7)
Reinkarnace a minulé životy 9.3% (21)
Kruhy v obilí 4% (9)
Proroctví 11.9% (27)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama