Květen 2013

Volná energie a další vynálezy, které mohly změnit svět

31. května 2013 v 16:14 | V. |  Utajené informace
Proč jsou utajovány technologie, jejichž užívání by svět zbavilo krizí způsobených kolísáním cen ropy? Odpověď je prostá: Ropná lobby by přišla o své závratné příjmy a mocní tohoto světa o své podporovatele. Mnohé vynálezy tak neměly šanci proniknout do běžného používání, protože ohrozily zájmy vlivných průmyslových a politických skupin.

více v celém článku


Lidské oko a vesmír

28. května 2013 v 23:53 | V. |  Vesmír

Fotky vesmírných korábů

25. května 2013 v 18:06 | V. |  UFO

15. června 1990, Wallonia, Belgie


Leden 1990, Canaima, Venezuela


Březen 1990, Petit Rechain, Belgie


1991, Atlixco Puebla, Mexiko


1991, Los Angeles, Kalifornie, USA

Odtajnění informací

21. května 2013 v 12:32 | V. |  UFO

Ředitel Institutu exopolitiky Michael Salla Ph. D., je přesvědčen, že mimozemšťané neustále monitorují naši planetu a že jsme v hledáčku minimálně 17 vesmírných civilizací. Jeho přesvědčení mu ponechme, zajímavější je ale informace, kterou před časem rovněž zveřejnil. V newyorském sídle OSN se 11. 2. 2008 konala tajná schůzka zabývající se problematikou UFO.

více v celém článkuNový světový řád

21. května 2013 v 12:05 | V. |  Nový světový řád
Nový světový řád (též známé jako zkratka NWO, podle anglického New World Order) je konspirační teorie, která tvrdí, že malá skupina mezinárodních elit kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a mediální organizace po celém světě a že primárním nástrojem, který používá k ovládnutí národů, je systém centrálního bankovnictví. Jedná se o teorii, která se stala populární po roce 1990 a která je spojena především s americkým prostředím a v Evropě není příliš rozšířena.


Teorie tvrdí, že skupina konspirátorů financovala a v některých případech i způsobila většinu velkých válek za posledních 200 let, a to zejména prováděním útoků pod falešnou vlajkou (aby získala na svou stranu veřejné mínění). Podle konspiračních teoretiků, tato skupina napomohla, třeba rozpoutání 1. a 2. světové války, války ve Vietnamu; stojí za útoky z 11 září 2001, či za bojem proti terorismu.

Také má rozhodující vliv na světovou ekonomiku a úmyslně způsobuje inflaci a krize. Podle této teorie se nalézají tajní agenti pracující pro Nový světový řád ve vysokých funkcích ve vládách a průmyslu. Také údajně manipulují s mainstreamovými masmédií, která mají mít za úkol vysílat hlavně neškodnou zábavu a udržovat lidi v nevědomosti. Za agenty nového světového řádu jsou považováni mezinárodní bankéři, zejména vlastníci soukromých bank zapojených do Federálního rezervního systému, Bank of England a jiných centrálních bank a členové Rady pro zahraniční vztahy, Trilaterální komise a skupiny Bildeberg. Nový světový řád také má mít pod kontrolou nadnárodní a globální organizace, jako jsou Evropská unie, OSN, Světová banka, Mezinárodní měnový fond a navrhovaná Severoamerická měnová unie.

Podle teorie, tato skupina konspirátorů, touží dosáhnou jedné světové měny a jediné světové vlády. Někteří konspirační teoretici tvrdí, že chtějí lidem implantovat RFID čipy a uskutečnit tak tzv. čipovou totalitu, nebo dokonce uměle redukovat lidskou populaci.

V rámci některých teorií se také uvádí, že do Nového světového řádu jsou zainteresovány i různá tajná společneství, např.: ilumináti, nebo svobodní zednáři.


Teorie o tunguzské katastrofě

21. května 2013 v 11:39 | V. |  Tunguzská záhada

Tunguzský meteorit, nebo také tunguzská katastrofa je označení mimořádně silného výbuchu, ke kterému došlo 30. června 1908 v prostoru centrální Sibiře. Dodnes nemají vědci jasno v tom, čím byl vlastně způsoben. Podle nejpravděpodobnější varianty se jednalo o výbuch kosmického tělesa těsně nad Zemí. Zastánci konspiračních teorií a mnozí odborníci tvrdí ale něco úplně jiného. Testovali Sověti první atomovou bombu, nebo se Země střetla s miniaturní černou dírou?

více v celém článku


Zabili prezidenta Kennedyho proto, že se zajímal o UFO?

21. května 2013 v 11:01 | V. |  Konspirační teorie

Tajná depeše, kterou bývalý americký prezident John F. Kennedy (1917 - 1963) poslal tehdejšímu šéfovi CIA, se nyní dostala na veřejnost. JFK v ní žádal o zpřístupnění tajných materiálů týkajících se UFO. Deset dnů poté (22. listopadu 1963) byl v texaském Dallasu zastřelen. Mohl být zájem o mimozemské civilizace důvodem jeho vraždy?

Prezident odeslal dokonce dvě depeše. V té první, adresované šéfovi CIA, žádal o veškerá "akta X". Druhou poslal vedení Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA), kde navrhoval, že výzkum meziplanetárního prostoru by se měl provádět společně se sovětskou stranou.

"Jako důvod prezident uvedl množství UFO, která byla spatřena nad územím tehdejšího Sovětského svazu," vysvětlil William Lester, který oba dokumenty publikoval. "Měl obavy, aby je Sověti mylně neinterpretovali jako americké zbraně."

Prezidentův zájem o UFO krátce před jeho smrtí se stal okamžitě předmětem spekulace, že přísně tajná "akta X" neměl spatřit ani on a že ho CIA nechala pro jistotu odstranit…


Dopis prezidenta Kennedyho pro tehdejšíhho šéfa CIA.


Tajemný věčný plamen

18. května 2013 v 17:19 | V. |  Záhady

V každém funkčním křesťanském chrámu naleznete tzv. věčné světlo. Jenže věčná světla existují i v přírodě a je pochopitelné, že lidé považují tato místa od pravěku za posvátná. Jedno obzvláště podivné mají v národním parku Chestnut Ridge County Park na západě státu New York. Přírodní "věčná světla", kterých se na celé planetě nachází několik stovek, hoří bez přestání, protože se vyskytují na místech, kde se pod zemským povrchem kumuluje hořlavý plyn. Dlouhá léta byl do této kategorie zařazován i ten newyorský.

Jenže teď přišli američtí geologové na to, že se žádná podobná zásobárna plynu v Chestnut Ridge nevyskytuje. Vědci jsou skutečně v koncích, protože plamen je živen z neznámého zdroje, jako by opravdu hořel jen z "boží vůle". A zdejší světlo je skutečně výhřevné: teplota plamene se pohybuje kolem 100 stupňů Celsia. Navíc světýlko je k vidění mezi skalami přímo pod zurčícím vodopádem.

Vědeckým tápáním se ovšem nevzrušují zdejší indiáni, kteří už po staletí plamen uctívají a podle jejich legend tu tajemné světlo svítilo už v dobách, než do Severní Ameriky vstoupili první lidé…

Další fotky v celém článku.

UFO na snímku od NASA

14. května 2013 v 17:17 | V. |  UFO
V oficiálním archivu NASA byl objeven další záhadný snímek, který podle některých ufologů zachycuje důkaz o mimozemské existenci. Při větším přiblížení fotografie si můžete všimnout, že tento létající disk vyzařuje i zvláštní barevný odraz.

Na diskuzních fórech se již objevilo několik teorií o tom, co by tento záhadný objekt mohl být. Jedni jsou přesvědčeni, že se jedná o další nezvratný důkaz o tom, že NASA k nám není úplně upřímná v odpovědích ohledně mimozemského života. Ta skeptičtější strana se domnívá, že tato "anomálie" je pouze nekvalitní odlesk objektivu.

Když si prohlédnete fotku ve větším rozlišení, můžete vidět na fotce i zvláštní červená světýlka a z jednoho z nich vystupující dlouhý červený paprsek. Co si o tom myslíte? Můžou to být všechno vady fotky, nebo je to opravdu UFO?Nádherný vesmír

10. května 2013 v 21:14 | V. |  Vesmír

Planeta Nibiru

10. května 2013 v 21:11 | V. |  Vesmír

Nibiru, dle Babyloňanů, bylo nebeské tělo spojené s bohem Mardukem. Název je z akkadštiny a znamená převozní člun, místo protnutí nebo místo přechodu. Ve většině babylonských textů je přiřazeno k planetě Jupiter; dle páté tabulky Enúma eliš by to ale mohla být i Polárka, která v té době byla Thubannebo také možná Kochab. Nibiru je bludná planeta, řítící se vesmírem a procházející naší Sluneční soustavou jednou za 3600 let. O její existenci údajně věděli již staří Sumeřané a spojovali ji s koncem světa. Americký dějepisec Zecharia Sitchin tuto teorii představil v roce 1976 v knize 12. planeta a vysvětluje cyklicky se opakující katastrofy zasahující naší planetu.Podle dřívějších předpovědí měla Nibiru přiletět již v roce 2003, což se nestalo. Nicméně sám Sitchin tuto předpověď odmítal.Ruský dokument, který máme k dispozici, uvádí rok 2013. Astronomové vyloučili, že by mělo dojít k přímému kontaktu Nibiru se Zemí. Jak ovlivní náš život?

Její velikost a váha znamená obrovskou přitažlivou sílu, se kterou bude na Zemi působit. V důsledku těchto sil může dokonce dojít ke změně sklonu naší planety a k převrácení magnetických pólů. Pokud k tomu dojde, zasáhnou planetu nevídané záplavy, zemětřesení a výbuchy sopek. Tyto katastrofické události mohou ohrozit život na Zemi.Pyramidy na Marsu

10. května 2013 v 10:56 | V. |  Vesmír

Na 3000 snímků povrchu Marsu, které v roce 1972 pořídila americká sonda Mariner, fascinovaly svět. NASA jich tehdy zveřejnila 500, další spatřily světlo světa až po deseti letech. Pozornost upoutal zejména bizarní útvar připomínající lidskou tvář a také skály ve tvaru pravidelného kvadratického jehlanu, které vypadají jako egyptské pyramidy.


Další americkou sondou, která se vydala k rudé planetě, byl Viking v roce 1976. Snímky, které pořídil, se dostaly do médií až v roce 1994. Také na nich byly vidět "pyramidy", a protože fotografie byly publikovány s velkým zpožděním, okamžitě se objevily spekulace, že nám jejich existence měla zůstat utajena. Podle některých zdrojů se "pyramidový komplex" na Marsu skládá z 25 staveb, jejichž výška dosahuje 1 km. Stáří "pyramid" se odhaduje na 500 milionů let. Uprostřed celého komplexu je údajně patrná plocha připomínající runway.


Milovníci záhad pochopitelně nevěří, že jde o dílo přírody a stále se ptají: Kdo tyto pyramidy postavil? O jakou neznámou civilizaci šlo, a co se s ní stalo? Byla nějak spojena se starověkým Egyptem?


Astronauti z minulosti

4. května 2013 v 22:01 | V. |  Mimozemšťané
Jak je možné, že Sumerové měli tolik vědomostí již před 6000 lety? Jak mohla najednou vzniknout taková vysoce rozvinutá kultura, jen tak, z ničeho?

Sumerové odpovídají na tyto otázky sami: všechno naše vědění napsali a nám dali Anunnaki.Slovo Anunnaki znamená doslova "Ti, kteří přišli z nebe (Anu) na Zemi (Ki)". To tedy znamená totéž jako pojem Nefilim v bibli. O těchto bytostech se tradovalo, že jsou "božské", byli to "bohové", které uctívaly starověké národy.

Text za textem, pověst za pověstí, a ve všech nalezneme u Sumerů popisy Anunnaki, kteří lidstvu zprostředkovali znalosti o obdělávání půdy, zavlažování, výrobě cihel, stavbě budov a vysokých věží chrámů, o obchodu a lodní plavbě, zákonech a soudech, politice a království, o písmu a hudbě. Jeden text se zmiňuje o 100 oblastech vědění, které dnes považujeme za základ moderní civilizace.

Sumerové sepsali tyto své "bohy", pojmenovali a popsali je, znázornili je
na četných nákresech, často jako okřídlené piloty nebo postavy v oblecích připomínající kosmonauty. Zachytili jejich vesmírné lodi a popsali jejich různé úkoly a funkce.

K těmto ohromujícím zobrazením patří socha bohyně Ištar, která byla ve starověku velmi oblíbená. Ukazuje bohyni zřejmě se sluchátky, ochrannými brýlemi, na hlavě s něčím, co připomíná část skafandru kryjícího hlavu a s jakousi spínací destičkou na zátylku. Další socha v životní velikosti ukazuje jinou bohyni se zřetelnou helmou a přístrojovou skříňkou na zátylku, které jsou propojené kabelem. Mnohé texty popisují, že Ištar a její sestry letěly podél oblohy, a popisují dokonce zvláštní předměty z její výbavy, které musela použít, než vzlétla.

Také egyptská civilizace, která vznikla asi o 700 let později než civilizace sumerská, znala "astronautické" bohy. Nazývali je Neteru, "strážci".

Nejen sumerské, babylónské, asyrské a egyptské texty popisují existenci dávnověkých astronautů a jejich návštěvy na Zemi, jejich dopravní prostředky a zařízení, popisuje i bible. Zprávy o Jakubově "snu", vstup proroka Eliáše na nebesa či vesmírné lodi proroka Ezechiáše Ize hodnotit jako výpovědi očitých svědků.

Více zde


Mraky ve tvaru srdce :)

4. května 2013 v 21:31 | V. |  Mraky

Přísně tajné vzpomínky Mr. X

3. května 2013 v 20:24 | V. |  Svědectví

Americká vláda tají vše o mimozemských kontaktech. Lidstvo je výsledek genetické manipulace. "Roswell Man", který viděl tisíce důkazů o UFO a mimozemské přítomnosti na naší planetě, promluvil a zemřel.

Mr. X kontaktoval Billa Ryana z Projektu Camelot v roce 2005. Chtěl promluvit na téma utajované důkazy o UFO, výzkumu UFO a kontaktu americké vlády s mimozemskými návštěvníky. Bill Ryan a Kerry Cassidy s ním v roce 2006 natočili rozhovor, ale z bezpečnostních důvodů, nesnímali jeho tvář a modulovali elektronicky jeho hlas. Informace od Mr. X jsou šokující, jsou-li pravdivé. Potvrzují totiž všechny spiklenecké teorie, zejména ty, které podezírají americkou vládu, že utajuje důkazy o UFO a kontaktech s mimozemskými bytostmi, protože sleduje své vlastní záměry a cíle. Mr. X promluvil a dva roky poté nečekaně zemřel ve věku 48 let. Příčina smrti je neznámá.

rozhovor v celém článku..


Oregonský vír

1. května 2013 v 15:00 | V. |  Záhady
Na jednom místě ve státě Oregon v USA jako by fyzikální zákony nefungovaly. Indiáni se místa obávali a dali mu název Zakázaná oblast. Vědci fyzikální anomálii marně zkoumají už desítky let.

Oregon Vortex. Stromy tu rostou v podivných úhlech, ptáci se místu vyhýbají a koně se tu plaší. Lidé naopak záhady vyhledávají, a tak je oregonský vír oblíbený cíl nedělních výletů Američanů nedaleko městečka Gold Hill ve státě Oregon. Paranormální vlastnosti tohoto místa zde natáčely nejen americké televize, kvůli podivnému fenoménu přijíždějí televizní štáby i ze zámoří.

Oregonský vír je kruhová zóna s průměrem asi 60 metrů, uvnitř které působí nevysvětlitelná síla a kde se dějí podivné věci. Uvnitř zóny stojí Dům záhad - dřevěná bouda, postavená v roce 1904, kde byla před sto lety zkušebna zlata místní důlní společnosti. Vliv podivných anomálií lidi tehdy tak rušil v práci, že byla uzavřena. Ve strašidelné chatě platí jiné přírodní zákony.

"Užijeme si hodně legrace, když sem přicházejí různí technici. Hodně jich sem jezdí například z Německa. Často reagují úplně extrémním způsobem," říká mladý průvodce. Člověk nestojí svisle, je přitahován k zemi větší gravitační silou než jinde. Lidé stojí šikmo, jako by potřebovali vyrovnat přitažlivost směrem k centru víru, směrem na sever. Dokonce i kouř se tu točí jinak. Kulaté předměty se kutálejí nahoru v rozporu s fyzikálními zákony. Košťata stojí sama, a také šikmo. Dochází tu navíc k podivným optickým iluzím, které odporují zákonům perspektivy. Když se od jednoho návštěvníka druhý člověk vzdaluje směrem k jihu, jeho tělesná výška se zvětšuje. Ale také pocity tu mají lidé zvláštní. Uvnitř Domu záhad se někteří lidé cítí dezorientováni. "Jiní mají pocity, jako by meditovali, další lidé vnímají silné energetické pole," vysvětluje průvodkyně Maria Cooperová, která se zde nebojí a nemá s místem špatné zkušenosti.

Co říká na Oregonský vír věda?

Badatelé rozličných specializací tu samozřejmě zkoumali, měřili, experimentovali, ale zatím nenašli vysvětlení, proč například těžká železná koule upevněná na řetězu visí šikmo. V zóně vyšilují také kompasy a fotometry. Skotský geolog a fyzik John Lister zkoumal oblast již od 20. let minulého století, provedl zde tisíce experimentů. Oregonský vír ho fascinoval až do jeho smrti v roce 1959. Když se díváme na fotografie a videa, musíme ho obdivovat už jenom proto, že se z toho všeho nezbláznil. Opravdu? Možná ano, protože těsně před smrtí zničil všechny své poznámky.

Navzdory vědeckým výzkumům nejsme dodnes o moc chytřejší. Indiáni naopak nic nezkoumali a místu se vyhýbali, určitě za tím viděli nekalé síly. Podle internetové stránky věnované oregonskému víru zde působí síla kulového tvaru, která je z poloviny umístěna pod zemí a z poloviny nad zemí. Autoři stránky ji přirovnávají k vzdušnému nebo vodnímu víru. "Fenomén, kterému se říká oregonský vír, působí prokazatelně v celé oblasti. Nikde v tomto kruhu člověk nemůže stát rovně." Nejpodivnější na celé věci je snad to, že vír ovlivňuje i přístroje letadel, které prolétávají vysoko nad oblastí. A záhadná síla čaruje i na fotografiích, které zde byly pořízeny.